Informácie

GPS súradnice Bolerázu 48°28′00″S 17°30′00″V

Mapu Boleráza na stiahnutie nájdete TU

Tapeta Noc kostolov 2011 v Boleráze (PNG)

O akcii

Motív 2011Noc kostolov 2011 je:

   - pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu a k objavovaniu krásy kresťanských výtvarných a architektonických pokladov

   - prejavom kreativity a dôvery v život u ľudí, ktorí chrámy stavali a zdobili, ale i u tých, ktorí ich dnes obývajú a chcú sa podeliť o svoju vieru, o svoj život, a svoje osobné obdarovanie a zručnosti

   - ponukou zakotvenej kresťanskej spirituality, modlitby a služby 

   - znamením živej spolupráce kresťanských cirkví (ekumenizmus), ktorá hojí rany z minulých storočí


Motto pre Noc kostolov v Trnavskej arcidiecéze na rok 2011:
 
Rozjímam vo svojom srdci noc čo noc, premýšľam a v duchu sa pýtam.
Porov. Ž 77,7

Zamyslenie generálneho vikára Trnavskej arcidiecézy Ladislava Kunu k mottu Noci kostolov 2010:

"Pre mnohých dnešných ľudí je už kostol prežitok. Síce v niečo veria, možno aj v Boha, ale Cirkev a s ňou aj chrám k tejto ich viere nepatria. Kostol ako taký však nie je len staromódne miesto s hrubými múrmi. Nie je to opustený, bezútešný a „bezdušný“ priestor, ktorý z nás vycicia poslednú nádej a ohromí svojou hrozivou mohutnosťou.
Kostoly, do ktorých Vás pozývame počas Noci kostolov, sú živé. Ich múry dýchajú svetlom.
Kostol v pravom zmysle slova je miesto, kde nás preniká láskavá Božia prítomnosť; kde sa v blízkom a bezprostrednom kontakte s Pánom vesmíru môžeme ponárať do najbytostnejších otázok vlastného srdca a mysle. Chrám nás nádherne omámi ponukou prežívať svoje bežné aj nevšedné dni v spoločenstve a v medziľudských vzťahoch.
Noc kostolov chce pripomenúť, že kostol je tu naozaj pre každého. Chce priblížiť širokej verejnosti kresťanstvo ako živú, zaujímavú a modernú vieru, ktorú žijú normálni ľudia.
Príďte a pokojne sa v duchu alebo nahlas pýtajte to, čo chcete vedieť. Či už počas bohatého programu Noci kostolov alebo v ktoromkoľvek kostole, kedykoľvek budete cítiť potrebu rozmýšľať vo svojom srdci."

zdroj: www.nockostolov.sk