Dvere chrámov opäť dokorán. Úspešná Noc kostolov sa vracia!

28.01.2012 12:11

TRNAVA – Po veľkom premiérovom úspechu Noci kostolov otvoria trnavské chrámy a krypty druhýkrát.

Dvere chrámov opäť dokorán. Úspešná Noc kostolov sa vracia!

Bilboardy s logom projektu vyzdobia kostoly aj v lete 2012.

> Foto: Abu TT

 

Koncerty a prednášky v kostoloch odetých v nočnom šate si toto leto prišlo vypočuť viac ako 23-tisíc ľudí. Práve pre veľký úspech už cirkev avizuje druhý ročník úspešného projektu. Ten je naplánovaný na 1. júna 2012. Očakáva sa pritom ešte väčšia návštevnosť. Okrem Trnavskej a Nitrianskej arcidiecézy, sa do druhého ročníka Noci kostolov totiž zapojí aj Košická arcidiecéza, gréckokatolícka Bratislavská i Košická eparchia, i Žilinská a Banskobystrická diecéza. Známe je už aj motto prichádzajúceho projektu. Je ním parafrázovaný verš z Prvého listu Solúnčanom: „Všetci sme deti svetla. Nám nevládne Noc, ani temnota.“
Ako informovala PR pracovníčka trnavskej arcidiecézy Lucia Drábiková, s prípravami podujatia už zástupcovia diecéz začali, minulý týždeň sa pracovne stretli prvýkrát. 
V zahraničí má projekt Noc kostolov, prostredníctvom ktorého chce cirkev osloviť aj ľudí, ktorí do kostola bežne nechodia, už šesťročnú tradíciu. Po prvý raz ju zorganizovali v Rakúsku v roku 2005, od roku 2009 prebieha v susednej Českej republike. Na Slovensku bola po prvý raz zorganizovaná tento rok v piatok 27. mája 2011 od 18.00 do 24.00 h.